جام جم/ «گوچی» ۲ بازیگر کلاسیک را با هم همراه می کند
ریدلی اسکات برای فیلم تازه اش، یک بار دیگر رابرت دنیرو و آل پاچینو را در مقابل هم قرار می دهد. این درام شرح حال گونه اجتماعی با نام موقت «گوچی» جلوی دوربین می رود و زمان اکران عمومی، این نام تغییر خواهد کرد. همان طور که از نام فیلم پیداست، داستان آن درباره خاندان گوچی از چهره های جنجالی دنیای مد است. اسکات این روزها سرگرم مذاکرات جداگانه با دنیرو و پاچینو است و اظهار امیدواری کرده که هر دوی آنها به دعوت او پاسخ مثبت بدهند. اهل فن می گویند به احتمال بسیار زیاد، هر دو بازیگر دعوت اسکات را قبول خواهند کرد. این در حالی است که اسکات قبل از این لیدی گاگا را برای بازی در نقش پاتریشیا گوچی انتخاب کرده است.

پاتریشیا گوچی، همسر سابق ماریزیو گوچی، نوه گوچیو گوچی موسس بزرگ دنیای طراحی و مد بود. این خانم طراحی ترور خودش در مقابل دفتر کارش را در سال ۱۹۹۵ سازماندهی کرد، اما توسط پلیس دستگیر و به ۱۸ سال زندان محکوم شد. پاتریشیا گوچی سال ۲۰۱۸ از زندان آزاد شد. ماریزیو در حالی که دو فرزند دختر از پاتریشیا داشت، او را ترک و با زن دیگری ازدواج کرد. با آن که پاتریشیا از یک تومور مغزی رنج می برد، دخترانش او را به خاطر اقداماتش سرزنش کردند.

در حالی که اطلاع چندانی از داستان فیلم در دست نیست، کسی نمی داند دنیرو و پاچینو در این درام جنجالی در نقش کدام یک از شخصیت های واقعی ظاهر خواهند شد. نزدیکان اسکات و دو بازیگر هم در این رابطه سکوت کرده و بر رمزوراز ماجرا افزوده اند! فیلمنامه اقتباسی گوچی را روبرتو بنتیوگنا براساس داستان کتاب پرخواننده سارا گای فوردن نوشته است. این کتاب با نام «خانه گوچی: داستانی لطیف از جنایت، افتخار و حرص»، توانست میلیون ها کتابخوان در سراسر جهان را جذب ماجراهای خود کند.

ریدلی اسکات قصد دارد کلید فیلمبرداری درام تازه اش را اوایل سال آینده میلادی بزند. به گفته نزدیکان فیلمساز، او قصد دارد اول درام پرتنش تاریخی «آخرین دوئل» را با بازی مت دیمون و بن افلک بسازد و بعد از آن سراغ پروژه گوچی برود. در همین ارتباط است که اهل فن می گویند بعید می دانند اسکات بتواند در زمان تعیین شده کلید فیلمبرداری گوچی را بزند. به باور آنها کار تولید و ساخت آخرین دوئل، حداقل تا اواسط تابستان سال آینده میلادی وقت اسکات را خواهد گرفت. براساس شنیده ها، آدام درایور که سال قبل برای «داستان ازدواج» با تحسین منتقدان روبه رو شد و جراد لتو هم در گوچی بازی خواهد داشت. دنیرو و پاچینو سال قبل در درام گنگستری مارتین اسکورسیزی «ایرلندی» با یکدیگر همبازی بودند. این فیلم را شبکه نتفلیکس تهیه کرد و نمایشی اینترنتی و استریم داشت. این دو هنرمند کهنه کار هالیوودی، طی چند دهه اخیر در فیلم هایی چون پدرخوانده ۲، هیت و قتل موجه با یکدیگر همبازی بوده اند. نکته جالب این که در دو فیلم اول، این دو در هیچ یک از صحنه های فیلم در مقابل هم ظاهر نشدند. صنعت سینما از دهه ۷۰ میلادی تا به حال، تلاش زیادی داشته تا این دو بازیگر مولف را در فیلم های سینمایی در کنار هم  قرار دهد.
 

 کیکاووس زیاری
منبع: هالیوود ریپورتر