خراسان/ با استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون خانه می‌توانید تا حدی از دغدغه‌های روزمره دور شوید
 از نظر روان‌شناختی، سبز همچون رنگ‌های دیگر در روحیه و حال و هوای ما در خانه بی‌تاثیر نیست. به نظر می‌رسد که این رنگ بیش از رنگ‌های دیگر در کنترل احساسات منفی مثل اضطراب، استرس و دلهره مرتبط باشد. شاید همین دلیل کافی باشد تا بسیاری از تاثیرات آن در چیدمان خانه بهره ببرند. در این مطلب به شما خواهیم گفت که چطور رنگ سبز را در بخش‌های مختلف خانه به‌کار ببرید. 
 
  رنگ سبز در آشپزخانه  |   یکی از راهکارها برای القای حس خنکی در این قسمت، استفاده از رنگ سبز است. معمولا بیشترین توجه در آشپزخانه به میز غذاخوری و کابینت‌ها معطوف است، بهتر است اولویت شما برای استفاده از سبز این دو مورد باشد. البته اگر فضای بزرگ‌تری در اختیار دارید، می‌توانید از یک دیوار به این رنگ یا پرده‌ها هم استفاده کنید. ترفند کم‌هزینه دیگر استفاده از عناصر کوچک مثل ظرف میوه، آب‌لیمو خوری، جا ادویه‌ای و زیر بشقابی می‌تواند باشد.


  رنگ سبز در اتاق خواب  |  اگر قرار است رنگ سبز، رنگ اصلی اتاق شما مثل دیوارها باشد، بهتر است به سمت سبز پر رنگ و تیره نرویم. تخت‌خوابی سبز با آباژور یا تابلویی به همین رنگ می‌تواند انتخاب مناسبی برای استفاده از این رنگ باشد البته مشروط بر این‌که با دیوارهای سبز در یک نقطه قرار نگیرد. سبز چون یادآور طبیعت است با چوب بسیار هماهنگ می‌شود. اگر در اتاق‌تان تعداد زیادی وسیله چوبی تیره دارید در آن از سایه‌های سبز روشن استفاده کنید. از طرفی فرش یا موکت سبز را می‌توانید با پرده‌هایی به همین رنگ هماهنگ کنید یا با استفاده از خرده وسایل ریزتر به این رنگ، سرزندگی را وارد فضا کنید.
  رنگ سبز در اتاق کودک   |  تفاوت رنگ سبز در این اتاق با دیگر اتاق‌ها میزان روشنایی و غلظت آن است. کودکان رنگ سبز را با رنگ های فلورسنتی و فسفری می‌پسندند و دوست دارند تمام اتاق‌شان به همین رنگ باشد. تنها جایی که محدودیتی برای استفاده حداکثری از یک رنگ ندارید همین اتاق کودک است. استفاده از تخت سبز رنگ، کمد لباس و کمد اسباب بازی‌ها، عروسک‌ها یا لوازم ورزشی و دیوارها از جمله کارهایی است که می‌توانید انجام دهید.
  رنگ سبز در اتاق پذیرایی  |  این رنگ به دلیل سازگاری با سبک‌های مدرن، کلاسیک و تلفیقی از هر دو، طرفدار زیادی دارد. هماهنگی رنگ سبز در اتاق نشیمن با کاغذ دیواری و مبلمان سخت‌ترین کار و انجام آن با پرده‌ها و دکوری‌ها آسان‌ترین کار در چیدمان و طراحی خواهد بود. توصیه می‌شود اتاق پذیرایی را با فرش‌هایی به رنگ سبز مزین نکنید. بهترین راه برای دیده شدن رنگ سبز استفاده از لامپ‌ها و نورهای مهتابی است تا رنگ‌ها با شفافیت بیشتری دیده شوند. نورهای زرد رنگ و خورشیدی رنگ‌ها را اغراق‌آمیز و غیرطبیعی نشان می‌دهد.
مترجم : فاطمه قاسمی منابع: tookamart، homedit