ایرنا/ فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان از موفقیت ماموران دریابانی در رصد اطلاعاتی و کشف ۵۷ هزار و ۴۵۰لیتر سوخت(گازوییل) قبل از خروج از کشور خبر داد.

سردار لطفعلی پاکباز روز یکشنبه افزود: در راستای طرح تشدید کنترل مناطق ساحلی خوزستان و جلوگیری از خروج سرمایه های ملی و قاچاق سوخت ، ماموران پایگاه دریابانی ماهشهر در نتیجه ساعت‌ها کار اطلاعاتی موفق به شناسایی محل دپو و انتقال سوخت قاچاق در سواحل ماهشهر شدند.
وی اظهار داشت:ماموران دریابانی با اعزام به‌موقع و پایش دقیق محل در منطقه  "خور دورق" و "خور زنگی"  طی ۲ عملیات جداگانه  ۲ عدد چتری حاوی ۴۵  هزار لیتر سوخت  که با هدف خروج از کشور و عرضه به دلالان سوخت در خلیج فارس دپو شده بود  کشف کردند.
وی در ادامه افزود: در عملیاتی دیگر نیز دریابانان ماهشهر یک فروند شناور حامل ۱۲ هزار و ۴۵۰ لیتر سوخت قاچاق را در آبهای بندر سجافی شناسایی و قبل از حرکت توقیف کردند.
فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان با اشاره به دستگیری پنج قاچاقچی سوخت در جریان توقیف این محموله‌های سوخت قاچاق افزود:محموله سوخت کشف شده پس از تکمیل پرونده اولیه به همراه متهمان تحویل مرجع قضایی می‌شود.
سردار پاکباز افزود: اقدام قاچاقچیان علاوه بر ضربه به اشتغال و تولید داخلی باعث خروج سرمایه‌ ملی و ایجاد مشاغل کاذب نظیر قاچاق می‌شود که تبعات جبران ناپذیر اجتماعی نیز به همراه خواهد داشت از همین رو دریابانان خوزستان با عزم جدی با این پدیده شوم برخورد خواهند کرد.

در سال جاری دست کم ۲۵۰هزار لیتر سوخت قاچاق قبل از خروج از کشور در آبهای سرزمینی شمال غرب خلیج فارس و مناطق ساحلی خوزستان کشف و ضبط شده است.