خبرآنلاین/ بازیکن سابق پرسپولیس بعد از حضور کوتاه مدت در پارس جنوبی خیلی ناگهانی سر از آذربایجان و تیم سومقاییت درآورد و از این اتفاق خوشحال است.

روزبه دلاور: آدام همتی بازیکن سابق پرسپولیس که با این تیم قهرمانی لیگ برتر را تجربه کرده و به فینال لیگ قهرمانان صعود کرده، بعد از تجربه کوتاه در پارس جنوبی در یک انتقال سریع به فوتبال اروپا رفت تا در سومقاییت آذربایجان فوتبالش را ادمه بدهد. 
* خیلی بی سر و صدا از فوتبال ایران به آذربایجان رفتی؟ 
همه چیز خیلی سریع پیش رفت! کمتر از چهل و هشت ساعت این پیشنهاد به دستم رسید و من هم خیلی سریع این پیشنهاد را قبول کردم و به لیگ آذربایجان پیوستم. آذربایجان در لیگ اروپا حضور دارد و من خیلی خوشحالم که می توانم فوتبالم را در اروپا ادامه بدم و می خواهم در اینجا پیشرفت کنم.
*از این تیم و لیگ آذربایجان شناختی داشتی؟ 
مهدی شریفی دوست صمیمی من قبلا در این تیم بود و از اینجا خیلی تعریف کرد. با او قبلا از آمدن به این تیم خیلی حرف زدم و مهدی به من گفت به این تیم خوب بیایم و حالا از این انتخابم خوشحال هستم. 
بین من و کالدرون اختلافاتی بود و همه تا حدودی مطلع هستند اما نمی خواهم در این باره حرف بزنم
*فکر می کنی لیگ آذربایجان از لیگ ایران بهتر است؟ 
هردو لیگ کیفیت خوبی دارند اما اینجا امکانات بیشتر است و با توجه اینکه زمین ها کیفیت خیلی خوبی دارند برای من که فوتبال را روی زمین بازی می کنم خیلی خوب شده است. 
 * با علی قربانی همبازی شدی ، دو ایرانی در یک تیم آذربایجانی توجه فوتبالدوستان ایرانی را به فوتبال این کشور بیشتر جلب می کند. 
بله خیلی خوشحالم یک هموطن کنارم هست و امیدوارم خیلی سریع باهم هماهنگ شویم و بتوانیم به تیممان کمک کنیم. 
*  جدایی تو از پرسپولیس با حواشی زیادی همراه بود 
بین من و کالدرون اختلافاتی بود و همه تا حدودی مطلع هستند اما نمی خواهم در این باره حرف بزنم. من همه چی را به فال نیک می گیرم تیم ما یکی دو بازی حذفی را ببرد به لیگ اروپا می رسیم و این خیلی خوب است درباره پرسپولیس و فوتبال ایران هم میگویم که مدیون پرسپولیس و هوادارانش هستم و خاطرات خوبم را در ایران  فراموش نمی کنم. 
*تو در این نیم فصل برای پارس بازی می کردی و این تیم سقوط کرد
من هیچ حرفی در این باره ندارم! 
*طلبت از پرسپولیس به کجا کشیده شد؟ 
در پرسپولیس خاطرات خوبی دارم و تیم محبوبم است اما همه دیدن چطور از این تیم جدا شدم و علاقه ای ندارم در این مورد صحبت کنم.   
* دیروز اولین بازی ات را در لیگ آذربایجان انجام دادی؟ 
بله در ده دقیقه آخر به میدان رفتم. من اینجا در سیستم سه ، پنج ، دو ، به عنوان وینگر راست بازی می کنم امیدوارم خیلی زود در این سیستم جا بیافتم. امروز هم یک بازی دوستانه انجام دادیم و یک گل زدم و یک پاس گل دادم.امیدوارم در ادامه بتوانیم به لیگ اروپا برسیم.