مهر/ کاپیتان تیم فوتسال مس سونگون ضمن انتقاد از باشگاه‌هایی که مخالف شروع لیگ برتر از مهرماه هستند، از حل مشکلات مس و حضور مهدی جاوید و حمید احمدی در این تیم خبر داد.

فرهاد فخیم درباره تعیین سقف بودجه برای تیم فوتسال مس و اینکه گفته می شد مهدی جاوید و حمید احمدی فصل بعد در مس نخواهند بود، گفت: نقل و انتقالات مس انجام شده است. کار حضور درخشانی و احمدی در مس تمام شده است. مهدی جاوید هم به احتمال ۹۰ درصد در مس می ماند.
وی افزود: یکسری اختلافاتی در شرکت مس وجود داشت که حل شده است. این هفته همه چیز مشخص می شود و قرارداد بازیکنان هم ثبت خواهد شد. خدا را شکر با مدیریت آقایان در باشگاه و شرکت مس، مشکلات حل شده است. تیم ما فصل بعد باید در جام باشگاه های آسیا حاضر باشد و همچنین باید در لیگ هم پرقدرت ظاهر شود.
کاپیتان تیم فوتسال مس درباره رقم بالای قرارداد بازیکنانی چون جاوید و احمدی در مقایسه با دیگر بازیکنان که ممکن است باعث ایجاد اختلاف بین اعضای این تیم شود، تصریح کرد: بحث مطرح شده برای بودجه، ارتباطی به جاوید یا احمدی نداشت و در مجموع، بودجه باشگاه را شامل می شود. ضمن اینکه قرارداد جاوید آنقدرها هم بالا نیست. جاوید در جریان این مسائل نبود و فکر می کرد موضوع بودجه فقط به او ارتباط دارد. ضمن اینکه مهدی یکی از بهترین های فوتسال ایران و آقای گل لیگ است. اگر او قرارداد خوب نبندد، چه کسی ببندد؟
فخیم در خصوص وضعیت محرومیت یک ساله علی افضل سرمربی تیم مس یادآور شد: فکر می کنم محرومیت افضل بخشیده شده است. اتفاقی که در فینال فصل قبل رخ داد را خیلی بزرگ کردند. حق افضل این محرومیت نبود. 
کاپیتان تیم فوتسال مس در بخش دیگری از صحبت هایش در پاسخ به سئوالی مبنی بر مخالفت تعدادی از باشگاه ها برای شروع لیگ از مهرماه گفت: باشگاه هایی که می گویند لیگ از دی ماه شروع شود، همیشه و در هر شرایطی مخالف برگزاری لیگ هستند. حرف من با این آقایان این است که اگر نمی توانید تیمداری کنید، کنار بکشید.
فخیم اظهار داشت: حتی بازیکنان تیم فوتسال همان شهرها هم خسته شده اند چون نه به آنها پول می دهند نه رضایتنامه. بعضی از بازیکنان نزدیک به یک سال است که بازی نکرده اند. اینکه بخواهند لیگ را در دی ماه برگزار کنند، انصاف نیست. بازیکنانی که تنها منبع درآمدشان فوتسال است باید از کجا پول بیاورند. چرا مدیران باشگاه ها فقط خودشان را می بینند؟
وی افزود: شروع زودتر لیگ هم برای تیم ملی خوب است، هم باشگاه ها و هم بازیکنان. اگر قرار باشد لیگ را با ۱۰ تیم هم برگزار کنند، بهتر از این است که چنین مسائلی مطرح می کنند. تیم هایی که پول ندارند، کنار بروند. متاسفانه هر سال همین داستان ها تکرار می شود.
بازیکن پیشین تیم ملی فوتسال ایران در پایان با اشاره به حضور حسین طیبی در تیم فوتسال بنفیکا، گفت: حسین پسر بسیار خوب و با معرفتی است. او یکی از بهترین های فوتسال ایران است و افتخار می کنیم که نماینده خوبی از ایران در اروپا بوده است. حسین شایستگی اش را دارد و به خوبی خودش را با فوتسال اروپا هماهنگ کرد.