خبر ورزشی/ بارسلونا با سرمربی جدیدش حامل اخبار مهمی ‌است؛ جدایی چند ستاره که رو به افول هستند.
بالاخره شد آنچه باید می‌شد. کیکه ستین اخراج شد، رونالدو کومان از راه رسید و به‌زودی هم بارتومئو صندلی ریاست را ترک خواهد کرد. حالا با آمدن کومان، بارسایی‌ها باید منتظر انقلاب هلندی او باشند. کومان به‌طور نمادین روی نیمکت بارسلونا نشست و لبخند تحویل دوربین‌ها داد، اما کیست که نداند در پس آن لبخند کلی کار وجود دارد که اولین آن نشان دادن در خروج به ۶ بازیکن است.
ساموئل اومتیتی
این مدافع جوان اگرچه ۲۶ سال دارد و از نظر سنی تا سالیان سال می‌تواند در خط دفاعی بارسلونا قابل استفاده مفید باشد، اما کارایی لازم را ندارد. او در فصلی که گذشت یا مصدوم بود و یا اغلب نیمکت‌نشین. چنین بازیکنی به درد کومان تازه از راه رسیده نخواهد خورد.
لوئیس سوآرس
سال ۲۰۱۴ با ۷۵ میلیون پوند از لیورپول به بارسلونا آمد و تا امروز ۱۹۸ گل برای این تیم به ثمر رسانده است. مهاجم اروگوئه‌ای در فصلی که گذشت ۲۱ گل زده ثبت کرد تا نشان دهد عملکرد خوبی از خود به‌جا گذاشته است. سن بالای لوئیس، اما باعث شده کومان قید او را بزند. سوآرس ۳۴ ساله حالا به پیشنهادات دیگر فکر خواهد کرد.
سرخیو بوسکتس
نزدیک به ۵۰۰ بازی برای بارسلونا انجام داده و جزو کاپیتان‌های اصلی تیم است. با این حال او هم دارد به سرنوشت ژاوی و اینیستا دچار می‌شود و باید به فکر جمع کردن ساکش از جایی باشد که کل فوتبالش را آنجا گذرانده بود. کومان این هافبک ۳۲ ساله را در برنامه‌هایش نمی‌خواهد.
ایوان راکیتیچ
سناریو بوسکتس برای راکیتیچ هم لازم‌الاجرا خواهد بود. بازیکن ملی‌پوش کرواسی ۶ سال پیش از سویا به بارسلونا آمد و به خوبی توانست جای خالی ژاوی را در تیم پر کند. او حالا به زودی وارد ۳۳ سالگی می‌شود. سنی که برای هافبک بودن در تیم کومان مناسب نیست. سویا یا منچستریونایتد مقاصد بعدی ایوان خواهد بود.
آرتورو ویدال
او در ۴۵ بازی از ۹۶ مسابقه‌ای که در دو فصل حضورش در بارسلونا داشت روی نیمکت بود. آماری که به خودی خود می‌تواند برای امضا کردن حکم جدایی اش مناسب باشد. ویدال با ۳۳ سال سن خط هافبک بارسلونا را پیر کرده و باید به فکر تیم دیگری برای آینده خود باشد. تیمی که قطعاً بایرن‌مونیخ نخواهد بود.
جوردی آلبا
از سال ۲۰۱۲ والنسیا را به مقصد بارسلونا ترک کرد و در این مدت طولانی بیش از ۲۲۰ بازی برای این تیم انجام داد. جوردی آلبا آن‌قدر سابقه دارد که کاپیتان سوم تیم باشد، اما مربی ۵۷ ساله بارسا بازیکنی را در سمت چپ خط دفاعی می‌خواهد که جوان باشد و بتواند سالیان سال همچون آلبا بدرخشد. از نظر کومان تاریخ مصرف آلبا دیگر گذشته است.