مهر/ سخنگوی فدراسیون کشتی از ارائه پروتکل‎های بهداشتی ویژه و برنامه‌های پیشنهادی فدراسیون به ستاد مقابله با کرونا برای صدور مجوز آغاز فعالیت های کشتی خبر داد.
محمدابراهیم امامی با اعلام اینکه نشست مهم و ویژه ستاد مقابله با کرونا در خصوص به زودی برگزار خواهد شد، اظهار داشت: چندی پیش پیشنهادات فدراسیون کشتی در قالب پروتکل های بهداشتی ویژه و نحوه برگزاری اردوها در شرایط قرنطینه به ستاد مقابله با کرونا در ورزش ارائه شد. در این راستا فدراسیون کشتی در انتظار نشست آتی این ستاد است تا تکلیف برگزاری اردوها و رقابتهای لیگ مشخص شود.
وی تصریح کرد: نشست آتی ستاد مقابله با کرونا در ورزش قرار است به زودی با حضور علیرضا دبیر برگزار شود تا وی به عنوان رئیس فدراسیون کشتی در این جلسه به ارائه و تشریح دقیق برنامه های در نظر گرفته شده برای ایمن بودن تمرینات در شرایط قرنطینه بپردازد.
سخنگوی فدراسیون کشتی گفت: امید اهالی کشتی به نشست مذکور است تا مجوز برگزاری اردوهای تیم ملی و آغاز رقابتهای لیگ صادر شود. به هر حال کشتی رویدادهای مهمی را در پیش دارد که نباید زمان را با این وضعیت طی کند.
در همین راستا می توان به تازه ترین اظهارات علیرضا دبیر اشاره کرد که معتقد است: قرار شد بزودی نشستی بصورت کارشناسی‌تر برگزار شود که من هم به عنوان نماینده و یکی از اعضای جلسه آتی به عنوان کارشناس حضور خواهم داشت و نقطه نظرات و راهکارهای آغاز فعالیت کشتی را مطرح خواهم کرد. امیدوارم این نشست برای آغاز برنامه های کشتی مثمرثمر باشد و در نهایت بتوانیم با رعایت پروتکل های بهداشتی و راهکارهای پیشنهادی، بزودی شاهد آغاز فعالیت باشگاه ها و برگزاری لیگ باشیم.
دبیر در پایان اظهار داشت: فدراسیون کشتی رویدادهای بسیار مهمی مثل رقابتهای جهانی را پیش رو دارد و باید تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی را برای بازیهای المپیک سال آینده مهیا کند. طبیعتا تا هر زمان که فعالیت های ما تعطیل باشد به ضرر کشتی است و  در نهایت نمی‌توان انتظارات و توقعات مردم و مسئولان را برآورده کرد. در نتیجه امیدواریم هر چه زودتر با ارائه یک راهکار مناسب و سازنده بتوان زمینه آغاز فعالیت های کشتی از جمله مسابقات لیگ را فراهم آورد.
متولیان فدراسیون کشتی تاکنون چندین نشست را با وزیر بهداشت و اعضای ستاد مقابله با کرونا در ورزش برگزار کرده اند، اما همچنان کشتی به عنوان یک رشته ورزشی پربرخورد و پرخطر از لحاظ شیوع ویروس کرونا با منع هرگونه فعالیت همراه بوده است.