فرهیختگان/ عضو هیات‌مدیره پرسپولیس گفت: بشار تنها بابت فصل قبل مقداری طلب دارد که آن را هم در اولین فرصت به او می‌پردازیم تا راه برای تمدید قرارداد با این بازیکن هموار شود.
دیروز تلاش کردیم تا با علی رغبتی که شایعات مربوط به عدم تمدید قرارداد رسن را به او نسبت داده بودند دقایقی همکلام شویم و توضیحات او را درخصوص این صحبت‌ها بشنویم. درنهایت این عضو هیات‌مدیره پرسپولیس درخصوص شایعات و موارد جاری این باشگاه توضیحاتی را ارائه داد که ماحصل آن را در ادامه می‌خوانید.
آقای رغبتی حتما از شایعاتی که در فضای مجازی علیه شما به راه افتاده خبر دارید؟
بله، اتفاقا کاملا در جریان این صحبت‌ها هستم و صددرصد این حرف‌ها را تکذیب می‌کنم. این‌ها ریشه در برخی از مخالفان پرسپولیس دارد که به ناحق خودشان را در گروه‌های هواداری جا داده‌اند. این‌ها در مقاطع حساس مثل زمان نقل‌وانتقالات اخبار دروغ و کذب پخش می‌کنند تا فضا را تیره و تار و جو را آلوده کنند تا در مرحله اول پرسپولیس زیان کند و دوم هم اینکه باشگاه تحت فشار قرار بگیرد تا در این فضا اشتباه کند و آن‌ها از این اشتباهات بهره‌برداری کرده و به سود برسند.
از طرفی ممکن است این مدل شایعات برای افرادی که در باشگاه مشغول به‌کار هستند یا برای بازیکنان تیم ایجاد سوءتفاهم کرده و هواداران را هم علیه باشگاه و تیم کند. تنها خواهش من از هواداران باشگاه این است که به غیر از اخبار رسانه‌های موثق و اعلام رسمی باشگاه به خبر‌هایی که مشخص نیست چه منبعی دارد توجه نکنند تا حاشیه‌سازان نتوانند به مقاصدی که درنظر دارند برسند.
اگر قرار باشد از آخرین وضعیت بشار رسن در پرسپولیس به هواداران‌تان خبر بدهید خبر تازه‌ای در دست هست؟
ما دو سه جلسه با مدیر برنامه‌های بشار رسن برگزار کردیم. تلاش‌مان از بعد از عید نوروز این بود که بخش اعظمی از مطالبات این بازیکن را پرداخت کنیم که تا به این لحظه توانسته‌ایم بخش زیادی از طلب این فصل او را بدهیم. او تنها بابت فصل قبل مقداری طلب دارد که آن را هم در اولین فرصت به او می‌پردازیم تا راه برای تمدید قرارداد با این بازیکن هموار شود.
یعنی هواداران اطمینان داشته باشند که تمدید قرارداد با بشار در اولویت است؟
شک نکنید که حفظ بشار در اولویت است. نه‌تن‌ها بشار بلکه حفظ تمام بازیکنان خوب باشگاه در اولویت ما هست و ما با سایر نفرات خوب تیم هم مذاکراتی را داشتیم و این مذاکرات را ادامه خواهیم داد. این خبری که این روز‌ها در فضای مجازی پخش می‌شود کار افرادی است که می‌خواهند باشگاه را در تنگنا قرار دهند، بازیکن را رودرروی باشگاه قرار دهند و هوادار را تحریک کرده و به این واسطه فشار و تنش را به افراد باشگاه وارد کنند تا آن‌ها اشتباه کرده و آن عده هوادارنما به منفعت‌شان برسند. باز هم از هواداران خواهش می‌کنم به این اخبار توجهی نشان ندهند تا تیر این افراد به سنگ بخورد.
شما نمی‌دانید که این اخبار از چه طریقی به دست این افراد می‌رسد؟
واقعا برای خود من هم جای سوال دارد که چطور یکسری از افراد از یک جلسه ۳ نفره هیات‌مدیره که آن هم به صورت آنلاین در فضای مجازی برگزار شده و خبری از هیچ نفر دیگری نیست، خبر منتشر می‌کنند و ادعا می‌کنند که در این جلسه چه مباحثی مطرح شده است و در هیات‌مدیره پرسپولیس چه می‌گذرد؟ این‌ها تماما دروغ، دروغ و دروغ بوده است. مگر سال قبل کم از این حرف‌ها زدند و دروغ‌پراکنی کردند؟ نتیجه‌اش چه شد؟ هم شاکله اصلی تیم حفظ شد و هم آن تیم تقویت شد و نتیجه، قهرمانی امسال که یکی از قاطع‌ترین و مقتدرانه‌ترین قهرمانی‌های لیگ برتر و قهرمانی‌های پرسپولیس بود. این‌ها مگر در زمان حضور همین هیات‌مدیره رخ نداد که تیم را تکمیل و به بازی‌ها فرستاد، در ادامه از آن حمایت کرد، مشکلات مالی‌اش را با جذب کارگزار و قراردادی محکم به حداقل رساند و همین حالا داریم بدهی‌های مربوط به سال ۹۷ آقای برانکو و ۹۸ سایر بازیکنان را می‌پردازیم و کار‌های مثبت دیگری هم مثل دریافت سند درفشی‌فر به نام پرسپولیس را هم انجام دادیم و کاری که ۱۰ سال بود وعده‌اش را می‌دادند را ما به سرانجام رساندیم و حالا پرسپولیس صاحب ۱۸ هزار متر زمین ورزشی به نام خودش است.
به هر حال می‌دانید که برای هوادار نتیجه گرفتن مهم‌تر از مواردی است که شما به آن اشاره کردید!
بله، من از طریق تریبون شما اعلام می‌کنم که در فصل نقل‌وانتقالات تمام بازیکنان و شاکله اصلی تیم حفظ می‌شود و تیم تقویت می‌شود و نفراتی مثل رسن و سایر ستاره‌های تیم هم ماندگار می‌شوند تا با تیمی کامل پا به رقابت‌های آتی بگذاریم.