مهر/ منابع خبری گزارش دادند که اتحادیه عرب با درخواست تشکیلات خودگردان فلسطین برای اجلاس اضطراری در پی توافق اخیر امارات و رژیم صهیونیستی برای عادی سازی رابطه بین دو طرف مخالفت کرده است.

به نقل از القدس العربی، اتحادیه عرب درخواست تشیکلات خودگردان فلسطین برای برگزاری نشست فوری در پی عادی سازی رابطه بین امارات و رژیم صهیونیستی را نپذیرفت.

بر اساس این گزارش، «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب در گفتگوی تلفنی با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که اجلاس عادی وزرای خارجه این اتحادیه در تاریخ ۹ سپتامبر (۱۸ شهریور) برگزار خواهد شد.

«واصل ابو یوسف» عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین روز شنبه گفت: شایسته بود که نشست اضطراری درباره توافق امارات با اسرائیل برگزار شود تا اینکه آن را به نشست عادی موکول کرد.

وی همچنین افزود که ریاست نشست بعدی اتحادیه عرب برعهده فلسطین خواهد بود و در راس دستور کار این اجلاس توافق امارات و رژیم صهیونیستی و خروج امارات از اجماع عربی و صلح عربی قرار خواهد داشت.

گفتنی است که در پی توافق اخیر امارات با رژیم صهیونیستی برای عادی سازی روابط بین دو طرف، تشکیلات خودگردان فلسطین نشست اضطراری اتحادیه عرب را خواستار شده بود.